Podstawowe informacje na temat fotografowania wnętrz

Kiedy przydaje się wykonanie zdjęć wnętrz? Czy taki typ tworzenia zdjęć różni się od tych portretowych bądź natury? Czy niezbędny będzie inny sprzęt czy może wręcz przeciwnie? Czy każdy jest w stanie wykonać dobre zdjęcia wnętrz? Zapoznaj się z najciekawszymi informacjami dotyczącymi fotografowania wnętrz!

Fotografia wnętrz różni się zdecydowanie od tej korporacyjnej czy przyrody. Przede wszystkim, każdy typ – rodzaj wykonywanych zdjęć oraz ich przeznaczenie, wymaga od fotografa bardzo dużego zaangażowania, jak i doświadczenia. Chociaż nie możemy zapominać o najważniejszym, czyli sprzęcie. Choć niektórzy stwierdzą, że przecież zdjęcia możemy wykonać nawet telefonem, to ich jakość, ujęcia będą pozostawiać wiele do życzenia. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami o fotografowaniu wnętrz.

Przede wszystkim, fotografia wnętrz najczęściej jest wykorzystywana przez różne sklepy internetowe z wyposażeniem – sofami, stołami, dekoracjami. Takie zdjęcia najlepiej sprzedają ich produkty i wyglądają po prostu estetycznie. Wykorzystują je również pośrednicy w obrocie nieruchomości oraz sprzedawcy z różnych biur, w tym deweloperskich. Dużo zdjęć znajdziemy na portalach informacyjnych i z ogłoszeniami, gdzie wnętrza aż zachęcają do zamieszkania. Kolejną grupą są właściciele pensjonatów, apartamentów czy hoteli – przedstawiają ofertę noclegową klientom. W każdym z tych przypadków można zauważyć pewną prawidłowość – zdjęcia zawsze są ładnie naświetlone, ostre i … szerokie! Obejmują bardzo dużą część obrazu, a wszystkiemu winien jest.. obiektyw szerokokątny. Pozwala on na uchwycenie w lekkim „przekłamaniu” dużego obszaru, tym samym zdjęcie wnętrza zamkniemy w mniejszej liczbie klatek i uchwycimy bardzo dużą część wnętrza.

Trzeba pamiętać, że odpowiedni sprzęt to zaledwie połowa sukcesu. Kolejnym są dobre ujęcia, doświadczenie w wykorzystywaniu tego, co mamy w rękach oraz pomysł na same zdjęcia. Już nie robi się prostych, surowych ujęć, a pozuje się, stylizuje wnętrza, wzbogaca o kwiaty, dekoracje. Wszystko po to, aby jak najlepiej sprzedać daną powierzchnię.