5 pomysłów na dekorację dla pustych ścian w Twoim mieszkaniu.

Poszukujemy oryginalnych i ciekawych inspiracji dla naszego wnętrza. Chcemy się tam dobrze czuć i z chęcią przebywać. Poza tym muszą się nam podobać i przywoływać miłe wspomnienia. Niejednokrotnie zastanawiamy się jak zagospodarować puste ściany w mieszkaniu, aby przyciągały wzrok i były ozdobą pomieszczenia. Oto kilka sposobów na taką dekorację.

1. Kompozycja z ramek.

Wybieramy te w różnych kolorach i rozmiarach. Ważne, by pasowały do całego wnętrza. To, co znajdzie się w ramkach, zależy już tylko od nas. Możemy zdecydować się na zdjęcia rodziny, bliskich nam osób, zabawne obrazki lub inspirujące nas cytaty.

2. Lustro

W tym przypadku warto wybrać jedno duże z elegancką i gustowną ramą. Będzie na pewno wspaniałą ozdobą pomieszczenia oraz optycznie je powiększy. Możemy zdecydować się również na kilka mniejszych, o różnych kształtach np. serca. Takie rozwiązanie rozjaśnia cały pokój.

3. Fotoobraz na płótnie.

Jest to świetny pomysł na zagospodarowanie pustej ściany. Obraz ze zdjęcia doskonale wygląda w dużym formacie, wzbudza zachwyt. Możemy być pewni, że przyciągnie wzrok gości. Jeśli mamy zdjęcie dobrej jakości, na którym zostały uchwycone nasze wspaniałe chwile, warto je utrwalić i umieścić na ścianie. Będzie to nie tylko dekoracja, ale również podkreślenie jak ważny jest dla nas konkretny moment. Możemy wydrukować wspomnienie z wakacji, zdjęcie bliskich nam osób i wiele innych. Drukarnia Obrazów to miejsce, w którym możemy nabyć fotoobraz na płótnie. Na pewno upiększy naszą ścianę. Jest całkowicie ekologiczny i solidnie wykonany z dbałością o każdy detal. Możemy być spokojni o wysoką jakość. 

 Reklama - Drukarnia Obrazów

4. Półki wiszące.

Powinny być cienkie i różnej długości, warto zdecydować się także na takie, które mają niestandardowe kształty. Można na nich postawić pamiątki z wakacji, ramki ze zdjęciami lub kilka książek. Jeśli chcemy ożywić ściany dobrze wybrać kolorowe np. żółte, zielone, niebieskie, czerwone.

5. Fototapeta.

Znów jest modnym elementem dekoracyjnym, na który decyduje się bardzo dużo osób. Jeśli nie wiemy jak zagospodarować dużą powierzchnię, to jest dobrym rozwiązaniem. Jednak należy być ostrożnym, ponieważ jej wzór może przyćmić wnętrze lub optycznie je zmniejszyć. Dlatego przed przyklejeniem należy ją najpierw przyłożyć do ściany i sprawdzić, czy nam się podoba.

Odpowiednia dekoracja potrafi ożywić każde wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru. Warto wybierać takie rozwiązania, które poza elementem estetycznym przywołują na myśl miłe wspomnienia, podkreślają jak ważni, są dla nas nasi bliscy. W takim wnętrzu przebywa się z przyjemnością.